KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 6903408
*
nr 690 3408
Skulptur
Keramik, höjd: 48
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2011
kl 18:15:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 01:07:49
1
100 kr
31/3 17:19:57
2
200 kr
2/4 02:02:43
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:31
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:30
*
Skulptur
nr 690 3408
Skulptur
Keramik, höjd: 48
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/3 01:07:49 | 1 | 100 kr |
| 31/3 17:19:57 | 2 | 200 kr |
| 2/4 02:02:43 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33 -
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:41 -
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:31 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:30



